Σταυροδοσία όλων των υποψηφίων βουλευτών στις Κυκλάδες

Newsroom
10/07/2019 12:18
  •  
  •  
  •  

 

Η σταυροδοσία όλων των υποψηφίων βουλευτών στις Κυκλάδες

Ολοκληρώθηκε η καταμέτρηση των ψήφων που έλαβαν οι υποψήφιοι βουλευτές στο νομό Κυκλάδων. Ο Γιάννης Βρούτσης ήταν ο υποψήφιος που “σάρωσε” σε όλα τα νησιά και αναδείχθηκε πρώτος με 17.881 ψήφους, με δεύτερη την Κατερίνα Μονογυιού με 9.806 σταυρούς.

Ο Φίλιππος Φόρτωμας (για πρώτη φορά υποψήφιος) εκλέχτηκε βουλευτής Κυκλάδων και βρίσκεται στην τρίτη θέση με 5.905 ψήφους ενώ τέταρτος στην κατάταξη ο Νίκος Συρμαλένιος που επίσης εκλέχτηκε με 5.904 ψήφους.

Πέμπτος ο Γιώργος Βακόνδιος, που δεν εκλέχτηκε αφού έλαβε 22 ψήφους λιγότερους από τον κ. Φόρτωμα, δηλαδή 5.883 ψήφους.

Τρίτος στο ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ ο Νίκος Μανιός και πρώτος στο ψηφοδέλτιο του ΚΙΝΑΛ ο Γιάννης Βλασερός.

Αναλυτικά η σταυροδοσία:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Βρούτσης Ιωάννης 17.881
Μονογυιού Αικατερίνη 9.806
Φόρτωμας Φίλιππος 5.905
Βακόνδιος Γεώργιος 5.883
Καφούρος Μάρκος 4.518
Πρίνια Δέσποινα 1.729

ΣΥΡΙΖΑ

Συρμαλένιος Νικόλαος 5.904
Συρίγος Αντώνιος 5.197
Μανιός Νικόλαος 4.801
Αγγελετάκη Αλεξάνδρα 3.614
Γάκης Αντώνιος 3.100
Ρήγου Ειρήνη 2.535

ΚΙΝΑΛ

Βλασερός Ιωάννης 2.046
Μπάιλας Δημήτριος 1.822
Θεολογίτου Σοφία 1.245
Δαρζέντα – Κουτρουλιά Αλεξάνδρα 1.170
Παπαμανώλης Γεώργιος 961
Πολατσίδης Χρήστος 614

ΚΚΕ

Πρωτόπαπα Φρατζέσκα 739
Σοφικήτης Μιχαήλ 663
Καϊλής Νικόλαος 621
Χαραλαμπάκος Ορέστης 506
Ρεμούνδου Αικατερίνη 404
Τσάτσα Μαρία 292

ΜέΡΑ25

Παντελαίου Αντωνία 851
Κωνσταντινίδη Άννα Γεωργία 791
Σταυριανός Εμμανουήλ 643
Σκάγιας Δημήτριος 434

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Μπάλλα Ειρήνη Κωνσταντία 744
Πολυκρέτης Πέτρος 559
Σακελάριος Νικόλαος 394
Χαραλαμπόπουλος Πέτρος 376
Χαστατζέρη – Σουλιώτη Βασιλική 320

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Βαζαίου Μαρκέλα 632
Γκίνης Αριστείδης 460
Λουδάρου Μαρία 388
Καπέλας Γιώργος 381
Μπεκρής Αθανάσιος 346

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Πρωτόπαπας Γεώργιος 735

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

Γεωργαλά Κυριακή 299
Νομικού Αικατερίνη Κωνσταντίνα 285
Κονιτόπουλος Απόστολος 245
Παπανικολάου Κωνσταντίνος 165

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

Αδαμίδης Φίλιππος 161
Μάλλη Καλλιόπη 118
Δημητρίου Πέτρος 105
Χαϊμάντου Χριστίνα 87

Ε.ΠΑ.Μ Α.Κ.Κ.ΕΛ

Σιδερής Ιωάννης 195

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α

Βάσιλα Αγγελική 143
Τσιούμπρης Ιωάννης 106

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

Βλάχος Γεώργιος 86
Τσάμη Δήμητρα 51
Μισκεδάκης Γρηγόριος 46

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

Σκάγιας Ιωάννης 64
Πέτρου Ευάγγελος 63
Κουνάδης Ιωάννης 47
Μπέρμπερη Πετρούλα Χριστίνα 34
Τσιγαρά Αγγελική 22

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

Μπάκας Άγγελος 28

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σεμιζίδου Μαρία 10

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τσώνη Ιωάννα 11

(Visited 873 times, 2 visits today)

Leave a Comment

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.