Νάξος: Οι πρόεδροι στις Κοινότητες άνω των 300 κατοίκων – Ποιοι εκλέγονται ποιοι πάνε σε ψηφοφορία (σταυροί προτίμησης)

πρόεδροι στις Κοινότητες άνω των 300 κατοίκων
Newsroom
12/06/2019 12:52

 

Οι πρόεδροι στις Κοινότητες άνω των 300 κατοίκων σε Νάξο και Μικρές Κυκλάδες και τα πενταμελή συμβούλια – Ποιοι πρόεδροι εκλέγονται και ποιοι πάνε σε ψηφοφορία – Οι σταυροί προτίμησης όλων των υποψηφίων – Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών 

Στις 11 από τις 14 Κοινότητες Νάξου και Μικρών Κυκλάδων με πληθυσμό από 301 – 2.000  κατοίκους έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με τους προέδρους, οι οποίοι εκλέχτηκαν από την κάλπη των εκλογών της 26ης Μαΐου.

Σε 3 όμως κοινότητες ο πρόεδρος θα εκλεγεί μετά από μυστική ψηφοφορία των εκλεγμένων συμβούλων της κοινότητας.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα των εκλογών της 26ης Μαΐου και τους σταυρούς προτίμησης που έλαβαν οι υποψήφιοι σύμβουλοι, πρόεδρο έχουν ήδη εκλέξει οι κοινότητες: Απειράνθου, Δαμαριώνα, Κορωνίδας, Κορώνου, Φιλωτίου, Βίβλου (Τρίποδες), Γαλανάδου, Γλινάδου, Κινιδάρου, Μελάνων και Κουφονησίου.

Οι κοινότητες στις οποίες δεν εκλέχτηκε πρόεδρος (είναι κοινότητες που συμμετείχε και τρίτος συνδυασμός) και θα οδηγηθούν σε ψηφοφορία είναι: Χαλκείου, Αγίου Αρσενίου και Σαγκρίου.

Σημειώνεται ότι σε αυτή την περίπτωση, ο πρόεδρος εκλέγεται μεταξύ των δύο πρώτων σε ψήφους, των δύο συνδυασμών με πλειοψηφία, με μυστική ψηφοφορία των πέντε εκλεγμένων συμβούλων της κοινότητας. Σε περίπτωση που ο σύμβουλος (υποψήφιος πρόεδρος) ανεξαρτητοποιηθεί εκπίπτει από το αξίωμα του.

Σύμφωνα με τα εκλογικά αποτελέσματα μεταξύ των 11 προέδρων που εκλέχτηκαν η συντριπτική πλειοψηφία (9) είναι από την παράταξη του Δημήτρη Λιανού και οι δυο (2) είναι ανεξάρτητοι.

Τα τρία χωριά που δεν εξέλεξαν πρόεδρο

Σε ότι αφορά  τις τρεις κοινότητες που δεν έχουν εκλέξει πρόεδρο η εκλογή θα γίνει:

Στο Χαλκί μεταξύ του υποψηφίου της «Δύναμης Δημιουργίας» και τον πρώτο σε ψήφους του ψηφοδελτίου «Ενωμένοι Μπορούμε» με «ρυθμιστή» τον εκλεγμένο σύμβουλο της παράταξης «Μαζί Αλλάζουμε».

Στο Αγερσανί, διεκδικητές της θέσης του προέδρου είναι ανεξάρτητος υποψήφιος και από την παράταξη «Ενωμένοι Μπορούμε» με «ρυθμιστή» το σύμβουλο της «Λαϊκής Συσπείρωσης».

Στην περίπτωση τέλος του Σαγκρίου υποψήφιοι πρόεδροι θα είναι οι σύμβουλοι με τις περισσότερες ψήφους από την παράταξη «Μαζί Αλλάζουμε» και «Ενωμένοι Μπορούμε» με «ρυθμιστή» τον εκλεγμένο σύμβουλο από την παράταξη «Δύναμη Δημιουργίας» του Βασίλη Βρούτση.

Περίπτωση Κουφονησίου

Στην κοινότητα Κουφονησίου στις κοινοτικές εκλογές συμμετείχε ένας και μόνο συνδυασμός που έλαβε το 100% των ψήφων και είχε έξι (6) υποψηφίους εκ των οποίων εκλέχτηκαν οι πέντε (5). Εδώ εκλέχτηκε και πάλι πρόεδρος ο Αντώνης Κωβαίος.

Οι πρώτοι συνδυασμοί

Ο κοινοτικός συνδυασμός που έλαβε το μεγαλύτερο ποσοστό είναι η «Αναγέννηση Κορωνίδας» στην Κορωνίδα με 77,34%, αμέσως μετά στις Τρίποδες το ψηφοδέλτιο «Ενωμένοι Μπορούμε» που έλαβε 66,80% και τρίτος η ανεξάρτητη «Ενωτική Πορεία» Κορώνου με 61,67%.

Για τα αποτελέσματα της κοινότητας Νάξου: ΕΔΩ

Τα αποτελέσματα αναλυτικά – Πρόεδροι και Κοινοτικά Συμβούλια – Σταυροί προτίμησης

ΧΑΛΚΙ

Ο Πρόεδρος θα εκλεγεί με ψηφοφορία μεταξύ των: Μάκαρη Ευδοξία και Παραράς Εμμανουήλ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Μάκαρη Ευδοξία,  Βλασερός Νικόλαος, Παραράς Εμμανουήλ, Σαλτερής Αντώνιος και Σαλτερής Νικόλαος.

Ψήφισαν: 404

Άκυρα/Λευκά 12

Έγκυρα 392

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 104  (26,53%) | 1 έδρα

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 147  (37,50%)  | 2 έδρες

ΔΥΝΑΜΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ 141 (35,97%) | 2 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Γαβαλά – Σκάρναβη Στυλιανή του Γεωργίου 7

2. Γεροντάκης Λάζαρος του Κωνσταντίνου 32

3. Καπηνιάρη Δήμητρα-Αντωνία του Λάμπρου 0

4. Ξενικουδάκης Στυλιανός του Εμμανουήλ 9

5. Σαλτερής Νικόλαος του Εμμανουήλ 101

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1.Αναστασίου Σταύρος του Αναστασίου 9

2. Βλασερός Νικόλαος του Ιωάννη 58

3. Γαβαλάς Γεώργιος του Σπυρίδωνα 57

4. Λαμπαδάκης Ιωάννης του Γεωργίου 29

5. Μάκαρη Ευδοξία του Στυλιανού 62

6. Σαλτερή Ζαμπέτη (Μπέτυ) του Στυλιανού 11

«Δύναμη Δημιουργίας»

1. Βενιεράκης Ιωάννης του Προκοπίου 47

2. Γεωργιάδου Μαρία του Γεωργίου 14

3. Γιαμούρη Αικατερίνη του Παναγιώτη 34

4. Λεκάκης Βασίλειος του Γεωργίου 20

5. Παραράς Εμμανουήλ του Γεωργίου 76

6. Σαλτερής Αντώνιος του Ηρακλή 48

 

ΑΠΕΙΡΑΝΘΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αυγερινός Εμμανουήλ (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Ζαζάνης Κωνσταντίνος, Σοϊλές Εμμανουήλ, Γρατσίας Εμμανουήλ (Τζορμπάς) και Μπαρδάνη Γαλήνη.

Ψήφισαν: 956

Άκυρα/Λευκά 85

Έγκυρα 871

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 380 (43,63%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 491 (56,37%) | 3 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Αντωνίου Γεώργιος του Ιωάννη (Φυσάλης)  97

2. Γρατσίας Εμμανουήλ του Πέτρου (Τζορμπάς) 130

3. Ζαφείρη Ιωάννα του Ματθαίου 67

4. Μπαρδάνη Γαλήνη του Ιωάννη 104

5. Μπαρδάνης Ιωάννης του Ματθαίου 103

6. Σαρρής Δημήτριος του Νικολάου 94

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Αμοργινός Βασίλειος του Πέτρου 98

2. Αυγερινός Εμμανουήλ του Γεωργίου 209

3. Γεροντή Αικατερίνη του Στεφάνου 85

4. Ζαζάνης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 167

5. Μπαρδάνη Σμαράγδα του Αντωνίου 101

6. Σοϊλές Εμμανουήλ του Νικολάου 103

 

ΔΑΜΑΡΙΩΝΑΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Σωμαρίπας Κώστας (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Προμπονάς Στέφανος, Βάβουλας Στυλιανός, Δέτσης Εμμανουήλ και Ανωμερίτης Στυλιανός

Ψήφισαν: 466

Άκυρα/Λευκά 38

Έγκυρα 428

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΤΟΠΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ 187 (43,69%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 241 (56,31%) | 3 έδρες

«Ανεξάρτητη Τοπική Κίνηση Δαμαριώνα»

1. Ανωμερίτης Στυλιανός του Εμμανουήλ 94

2. Δέτση Βασιλική του Μιχαήλ  26

3. Δέτσης Εμμανουήλ του Ιωάννη 127

4. Κορακίτης Ευάγγελος του Δημητρίου 33

5. Παπανδρέου Σταυρούλα του Ανδρέα 2

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βάβουλας Στυλιανός του Κωνσταντίνου 81

2. Κάγκανης Ιωάννης του Στυλιανού 41

3. Προμπονά Ειρήνη του Γεωργίου 33

4. Προμπονάς Στέφανος του Νικολάου 101

5. Σωμαρίπας Κώστας του Δημητρίου 115

6. Ταλαδιανού – Σέρβου Μαρία του Νικολάου 16

 

ΚΟΡΩΝΙΔΑ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αλιμπέρτης Αντώνης (ΑΝΕΞΑΤΗΤΟΣ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Χωριανόπουλος Αντώνιος, Σουσούνης Κωνσταντίνος, Βιτζηλαίος Ιωάννης και Κορρές Δημήτριος

Ψήφισαν: 423

Άκυρα/Λευκά 17

Έγκυρα 406

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ 314 (77,34%) | 4 έδρες

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ 92 (22,66%) | 1 έδρα

«Αναγέννηση Κορωνίδας»

1. Αλιμπέρτης Αντώνιος του Νικολάου 153

2. Ανδρή Μαρία συζ. Νικολάου 19

3. Ανδρής Σταμάτιος του Εμμανουήλ 55

4. Βιτζηλαίος Ιωάννης του Γεωργίου 61

5. Κεραμιώτη Μαρία του Εμμανουήλ 24

6. Μουστάκα Αικατερίνη συζ. Νικολάου 15

7. Σουσούνης Κωνσταντίνος του Πέτρου 93

8. Χωριανόπουλος Αντώνιος του Γεωργίου 115

«Λαϊκή Συσπείρωση Κορωνίδας»

1. Ανδρή Σοφία του Γεωργίου 9

2. Βιτζηλαίος Ιωάννης του Κωνσταντίνου 20

3. Κορρές Δημήτριος του Βασιλείου 74

4. Μουστάκας Δημήτριος του Εμμανουήλ 16

5. Φραντζέσκος Ιωάννης του Γεωργίου 38

6. Χωριανοπούλου Μαρία (συζ.) Κωνσταντίνου 8

 

ΚΟΡΩΝΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κωνσταντάκης Ιωάννης (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Επταημέρου Σταμάτα (Ματίνα), Μελισσουργός Δημήτριος, Χουζούρης Νικόλαος και Μαγγιώρου Μαρίνα

Ψήφισαν: 644

Άκυρα/Λευκά 23

Έγκυρα 621

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 238 (38,33%) | 2 έδρες

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ 383 (61,67%) | 3 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Κορρέ Σοφία του Γεωργίου 20

2. Μαγγιώρου Μαρίνα του Σπυρίδωνα 80

3. Μαστρογιαννόπουλος Κωνσταντίνος του Νικηφόρου 22

4. Μελισσουργού Καλλιόπη του Εμμανουήλ 30

5. Παρτσινέβελος Κωνσταντίνος του Γεωργίου 20

6. Χουζούρης Νικόλαος του Ιακώβου (Φάβας) 210

«Κόρωνος Ενωτική Πορεία»

1. Επταημέρου Σταμάτα (Ματίνα) του Μιχαήλ 138

2. Κουμερτά Σταμάτα (Ματίνα) του Νικηφόρου 81

3. Κουφόπουλος Μιχαήλ του Γεωργίου (Μαυρομιχαλογιώργη) 72

4. Κωνσταντάκης Ιωάννης του Νικηφόρου (Τζουάνου)  241

5. Μελισσουργός Δημήτριος του Πέτρου 134

ΦΙΛΩΤΙ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κρασσάς Βασίλης (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Μανιός Χαρίλαος, Βρούτση Αικατερίνη, Βασιλάκης Κωνσταντίνος και Βάσιλα Ειρήνη

Ψήφισαν: 1.556

Άκυρα/Λευκά 73

Έγκυρα 1.483

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 835 (56,30%) | 3 έδρες

ΔΥΝΑΜΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ 504 (33,99%) | 2 έδρες

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 144 (9,71%) – 0 έδρες

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βρούτση Αικατερίνη του Γεωργίου 202

2. Κατζηλιέρη Ειρήνη του Γεωργίου 98

3. Κρασσά Μαρίνα του Στυλιανού 200

4. Κρασσάς Βασίλειος του Ηλία 501

5. Λιόφαγος Στέφανος του Δεμένεου 76

6. Μανιός Χαρίλαος του Γεωργίου 283

7. Μουστάκη Μαρία (Μαρούσα) του Στεφάνου 120

«Δύναμη Δημιουργίας»

1. Βάσιλα Ειρήνη του Νικολάου 155

2. Βασιλάκης Κωνσταντίνος (Λαμπράκης) του Εμμανουήλ 200

3. Βλασερού Μαρία (Μαριγούλα) του Ιουλιανού 135

4. Λεοντίου Ευδοκία του Γεωργίου 154

5. Λιοφάγου Ειρήνη του Βασιλείου 139

6. Νυκτερής Βασίλειος (Τζάος) του Νικολάου 103

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Ανεβλαβή Αντωνία-Μαρία του Κωνσταντίνου 17

2. Δεμενεοπούλου Ευαγγελία του Γεωργίου 41

3. Κύλης Ηλίας του Εμμανουήλ 53

4. Νιάος Σταμάτιος του Στεφάνου 53

5. Ψαρράς Εμμανουήλ του Ιωάννη 51

 

ΑΓΙΟΣ ΑΡΣΕΝΙΟΣ

Ο Πρόεδρος θα εκλεγεί με ψηφοφορία μεταξύ των: Βελώνης Νεκτάριος και Σέργης Γρηγόρης

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Σέργης Γρηγόριος , Ζώρος Αριστείδης, Βελώνης Νεκτάριος, Κάβουρας Γεώργιος ή Κουτελιέρης Θεοφάνης (υπάρχει ισοψηφία) και Καρεγλάς Εμμανουήλ

Ψήφισαν: 839

Άκυρα/Λευκά 39

Έγκυρα 800

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ 332 (41,50%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 368 (46,00%) | 2 έδρες

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ 100 (12,50%) | 1 έδρα

Αναγέννηση Αγίου Αρσενίου

1. Βελώνης Νεκτάριος του Ιωάννη 140

2. Κάβουρα Ιωάννα του Ευαγγέλου 31

3. Κάβουρας Γεώργιος του Στυλιανού 136

4. Καραμπάτσης Ευάγγελος του Σπυρίδων 37

5. Κουτελιέρης Θεοφάνης του Ελευθερίου 136

6. Τουλούπη Αικατερίνη του Μιχαήλ 26

7. Τουμπακάρη Γαρυφαλλιά του Ιωάννη 32

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Δημητροκάλλη Αγγελική του Νικολάου 85

2. Ζώρος Αριστείδης του Σπυρίδωνα 119

3. Καλογείτονα Ζαμπέτα (Μπέτυ) του Ανδρέα 46

4. Μπρεχός Ιωάννης του Κωνσταντίνου 71

5. Σέργης Γρηγόριος του Γεωργίου 268

6. Χρήστου Κυριακή του Γεωργίου 15

«Λαϊκή Συσπείρωση Αγίου Αρσενίου»

1. Βιτζηλαίου Μαρίνα του Αντωνίου 8

2. Βουδιάς Νικόλαος του Βασιλείου 40

3. Γεωργούλης Άγγελος του Μάλαμα 9

4. Δημητροκάλλη Καλλιόπη του Μιχαήλ 13

5. Ζώρος Νικόλαος του Βασιλείου 30

6. Καρεγλάς Εμμανουήλ του Νικολάου 64

 

ΒΙΒΛΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Σκάρκος Σπυρίδωνας (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Μάλαμα Ιωάννα, Λαγογιάννης Δημήτριος, Σοφικίτης Αντώνιος και Αρτσάνος Μιχαήλ

Ψήφισαν: 549

Άκυρα/Λευκά 31

Έγκυρα 518

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 172 (33,20%) |2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 346 (66,80%) | 3 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Αρτσάνος Μιχαήλ του Νικολάου 68

2. Λαγογιάννης Μιχαήλ του Γιαννούλη 51

3. Σπυριδάκη Δήμητρα του Γεωργίου 12

4. Νεστοριάδη – Σοφικίτη Μαρία του Ιωάννη 9

5. Σοφικίτης Αντώνιος του Ιωάννη 139

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βερύκοκκος Κωνσταντίνος του Γεωργίου 57

2. Ζεύλης Νικόλαος του Στυλιανού 60

3. Λαγογιάννης Δημήτριος του Ιωάννη 66

4. Μάλαμα Ιωάννα του Αντωνίου 104

5. Ξενικουδάκη Ευαγγελία του Αποστόλου 47

6. Σκάρκος Σπυρίδωνας του Ιωάννη 233

 

ΓΑΛΑΝΑΔΟ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Σάββας Στυλιανός (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Βαθρακοκοίλης Ιωάννης, Ναυπλιώτης Γεώργιος, Βαθρακοκοίλης Στυλιανός και Βαθρακοκοίλης Μιχαήλ

Ψήφισαν: 261

Άκυρα/Λευκά 4

Έγκυρα 257

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 101 (39,30%) |2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 156 (60,70%) | 3 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Βαθρακοκοίλης Δημήτριος του Φραγκίσκου 26

2. Βαθρακοκοίλης Μιχαήλ του Εμμανουήλ (Καρποντίνης) 43

3. Βαθρακοκοίλης Στυλιανός του Σταματίου (Μαυρομιχάλης) 70

4. Λαμπριανάκη Μαρία του Νικολάου 21

5. Καπηνιάρη Ιακωβίνα του Λάμπρου 26

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βαθρακοκοίλης Ιωάννης του Δημητρίου 49

2. Κατσούρη Μαργαρίτα του Δημητρίου 12

3. Μαργαρίτη Χρυσοβαλάντου του Ανδρέα 34

4. Ναυπλιώτης Γεώργιος του Ιωάννη 39

5. Πρασίνου Γεωργία του Μιχαήλ 35

6. Σάββας Στυλιανός του Ευαγγέλου 98

 

ΓΛΙΝΑΔΟ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Σέργης Ιωάννης (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Δημητροκάλλης Φραγκίσκος, Βερυκόκκου Κυριακή, Βερνίκος Φραγκίσκος και Δημητροκάλλης Νικόλαος

Ψήφισαν: 536

Άκυρα/Λευκά 8

Έγκυρα 528

ΕΝΩΜΕΝΟ ΓΛΙΝΑΔΟ 216 (40,91%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 312 (59,09%) | 3 έδρες

«Ενωμένο Γλινάδο»

1. Βενιέρη Άννα του Ευσταθίου 9

2. Βερνίκος Φραγγίσκος του Ιωάννη 105

3. Δημητροκάλλης Ιάκωβος του Μιχαήλ 60

4. Δημητροκάλλης Νικόλαος του Δημητρίου 79

5. Καπούνη Κυριακή του Ιακώβου 13

6. Μαïτού- Καπούνη Μαρία του Σταματίου 21

7. Τολάκης Νικόλαος του Ευαγγέλου 70

8. Τολάκης Χρήστος του Νικολάου 24

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βερυκόκκου Κυριακή του Νικολάου 58

2. Δημητροκάλλης Φραγκίσκος του Ιωάννη 81

3. Ζαχαράτου Μαυρομμάτη Ευαγγελία του Βασιλείου 51

4. Ζουγανέλη Αικατερίνη του Εμμανουήλ 50

5. Καπούνη Ειρήνη του Ευαγγέλου 38

6. Κουλαμπάς Στυλιανός του Αντωνίου 51

7. Σέργης Ιωάννης του Νικολάου 217

8. Τολάκη Κυριακή (Κική) του Νικολάου 23

 

ΚΙΝΙΔΑΡΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κλουβάτος Κωνσταντίνος (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Τσελέντης Κωνσταντίνος, Τσελέντη Νικολέτα, Καρποντίνης Κωνσταντίνος και Τσελέντη Φλώρα

Ψήφισαν: 370

Άκυρα/Λευκά 11

Έγκυρα 359

ΚΙΝΙΔΑΡΟΣ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ 152 (42,34%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 207 (57,66%) | 3 έδρες

«Κινίδαρος Νέα Εποχή» (Ανεξάρτητο)

1. Γεροντάκης Νικόλαος του Ευαγγέλου 31

2. Καρποντίνης Κωνσταντίνος του Γεωργίου 102

3. Κουνάδη Νικολέτα του Βασιλείου 48

4. Τουμπακάρη Κυριακή του Βασιλείου 26

5. Τσελέντη Φλώρα του Ιωάννη 51

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Καρποντίνης Ιάκωβος του Ευσταθίου 19

2. Κλουβάτος Κωνσταντίνος του Ιακώβου 119

3. Κουνάδη Βασιλική του Γεωργίου 43

4. Τσελέντη Νικολέτα του Γεωργίου 44

5. Τσελέντης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 89

 

ΜΕΛΑΝΕΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Βερύκοκκος Ευάγγελος (ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ)

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Βασιλάκης Ευάγγελος, Βασιλάκη Δέσποινα, Ξενάκης Γεώργιος και Ανεβλαβής Νικόλαος

Ψήφισαν: 539

Άκυρα/Λευκά: 30

Έγκυρα: 509

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 197 (38,70%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 312 (61,30%) | 3 έδρες

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Ανεβλαβής Νικόλαος του Εμμανουήλ 87

2. Ξενάκης Γεώργιος του Βασιλείου 179

3. Ξενάκης Μάρκος του Γεωργίου 28

4. Πιτταρά Αικατερίνη του Ιωάννη 17

5. Εμμανουήλ Σοφία του Νικολάου 13

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Βασιλάκη Δέσποινα του Ιωάννη 69

2. Βασιλάκης Ευάγγελος του Γαβριήλ 143

3. Βερύκοκκος Ευάγγελος του Αντωνίου 203

4. Βερύκοκκος Ζαφείριος του Αριστείδη 58

5. Λυγερού Ιουλιανή του Γεωργίου 40

 

ΣΑΓΚΡΙ

Ο Πρόεδρος θα εκλεγεί με ψηφοφορία μεταξύ των: Σκορδιαλός Στυλιανός και Μανιός Μιχαήλ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Σκορδιαλός Στυλιανός, Σκουλούδης Ιωάννης, Μανιός Μιχαήλ, Στρατούρης Στέφανος και Κατσούλη Δέσποινα ή Κουμερτάς Γεώργιος (υπάρχει ισοψηφία)

Ψήφισαν: 454

Άκυρα/Λευκά 19

Έγκυρα 435

ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 152 (34,94%) | 2 έδρες

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 171 (39,31%) | 2 έδρες

ΔΥΝΑΜΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ 112 (25,75%) | 1 έδρα

«Μαζί Αλλάζουμε»

1. Δράγαζης Γεώργιος του Ιωάννη 29

2. Κοττάκη Ζαμπέτη του Γεωργίου 4

3. Μαράκης Ιωάννης του Εμμανουήλ 7

4. Μουστάκης Δημήτριος του Γεωργίου 13

5. Σπυριδάκη Φλώρα του Γεωργίου 4

6. Σκορδιαλός Στυλιανός του Φραγκούλη 122

7. Σκουλούδης Ιωάννης του Νικολάου 48

8. Σοφικήτου-Πασγιάνου Εριφύλη του Νικολάου 10

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1. Αναστασίου Παναγιώτα του Ιωάννη 13

2. Δράγαζη Φλώρα – Φρειδερίκη του Μιχαήλ 14

3. Μανιός Μιχαήλ του Βασιλείου 86

4. Πετούλης Δημήτριος του Ιωάννη 54

5. Στρατούρης Στέφανος του Νικολάου 84

6. Κορρές Θεόφιλος του Γεωργίου 23

«Δύναμη Δημιουργίας»

1. Ανωμερίτη Σοφία του Εμμανουήλ 12

2. Κατσούλη Δέσποινα του Μιχαήλ 48

3. Κουμερτάς Γεώργιος του Εμμανουήλ 48

4. Μαζαύλη Κυριακή του Ιωάννη 22

5. Σαλτερής Ηλίας του Αντωνίου 27

6. Τζανετή Άννα του Βασιλείου 16

 

ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κωβαίος Αντώνιος

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Πράσινου Αικατερίνη, Πλατής Παναγιώτης, Συμιγδαλάς Ιωάννης και Λουδάρος Ελευθέριος

Ψήφισαν: 251

Άκυρα/Λευκά 9

Έγκυρα 242

ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ 242 (100%) | 5 έδρες

«Ενωμένοι Μπορούμε»

1.Κωβαίος Αντώνιος του Κωνσταντίνου 147

2. Λουδάρος Ελευθέριος του Μιχαήλ 37

3. Πλατής Παναγιώτης του Γεωργίου 54

4. Πράσινου Αικατερίνη του Μιχαήλ 96

5. Ρούσσου Στυλιανή του Κωνσταντίνου 34

6. Συμιγδαλάς Ιωάννης του Νικήτα 54

(Visited 1.142 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.