Νικητής στον πρώτο αγώνα των μπαράζ ο Πανναξιακός

admin
15/03/2015 22:40

Ο Πανναξιακός νίκησε με σκορ 3-0 τον ΑΟ Πάρου σήμερα το μεσημέρι στο ΔΑΚ και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι παίκτες του Προμπονά, καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, καθώς με το όμορφο γκολ του Ευρυπιώτη και το εύστοχο πέναλτι του Κούτρου, βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 με τη λήξη του 45λεπτου, έχοντας παράλληλα χάσει αρκετές ακόμα κλασικές ευκαιρίες.
Στην επανάληψη, ο ΑΟ Πάρου (που είχε πλέον τον άνεμο ευνοϊκό), πίεσε για περίπου 15 λεπτά, χωρίς πάντως να καταφέρει να ξαναμπεί στο ματς, μέχρι που το 3ο γκολ του Λύκκα σε αντεπίθεση, έδωσε οριστικό τέλος στην αναμέτρηση…

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο Πανθηραϊκός επικράτησε με σκορ 4-2 της Θύελλας στο Θηραϊκό ντέρμπι.

Την ερχόμενη αγωνιστική, ο Πανναξιακός πάει στη Σαντορίνη για να αντιμετωπίσει τη Θύελλα Καμαρίου, ενώ ο ΑΟ Πάρου υποδέχεται τον Πανθηραϊκό.

Πηγή: naxos365