Νικητής και στο δεύτερο φιλικό ο Πανναξιακός

blue logo 1068x416
admin
12/10/2016 20:44

Ο Πανναξιακός που ξεκίνησε με τις Τοτσίδου, Οικονομίδου Πότοκαρ, Φρέσκο, Σεφεριάδου, Κακουράτου και Ζακχαίου στο πρώτο σετ συνάντησε αντίσταση από τις αθλήτριες της Θέτιδας που βρίσκονταν κοντά στο σκορ μέχρι το 14-14, αλλά η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με ένα σερί 6-1 πήγε τον δείκτη του σκορ στο 15-20.

Η Θέτιδα αντέδρασε και πάλι αλλά δεν κατάφερε να ξεπεράσει τους 20 πόντους τελειώνοντας το πρώτο σετ με 20-25.

Περίπου ίδια εικόνα και στην αρχή του δεύτερου σετ με τα κορίτσια της Νάξου να παίρνουν προβάδισμα από την αρχή με επί μέρους σκορ 5-8, 11-16. Στη συνέχεια το σετ ήταν μονόλογος για τον Πανναξιακό ξεφεύγοντας με 13-20 δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην Θέτιδα, τελειώνοντας το σετ με 14-25.

Στο τρίτο σετ, ο Πανναξιακός μπήκε το ίδιο δυναμικά παίρνοντας διαφορά «ασφαλείας» με 1-5, 3-9, 9-16, 12-21 και τελικά 18-25 κερδίζοντας το σετ και τον φιλικό αγώνα με 3-0 σετ.

Η αποστολή του Πανναξιακού θα αναχωρήσει την Πέμπτη από τον Πειραιά για την Σαντορίνη για την συμμετοχή της στο τουρνουά ΝΟΜΙΚΕΙΑ 2016 όπου την Παρασκευή στις 16:30 θα αγωνιστεί κόντρα στον Παναθηναϊκό για τον πρώτο ημιτελικό.

Τα σετ: 0-3 (20-25, 14-25, 18-25)